Nadwaga

Nadwaga – co naprawdę jest jej przyczyną

Nadwaga jest problemem wielu osób, w naszych czasach. Można nawet powiedzieć , że powoli zaczyna przybierać rangę epidemii. W Polsce prawie 60 procent ludzi ma nadwagę, a co trzecia osoba cierpi na otyłość. Nadwaga jest objawem wielu chorób, jednak niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę.

 
nadwagaNadwaga jest dużym problemem, mało osób jednak wie, że osoby z nadwagą są niedożywione – niedożywione na poziomie komórkowym. Jak to możliwe? Otóż organizm człowieka składa się z wielu tkanek, a te zbudowane są z komórek. Mimo dużego zróżnicowania wszystkie komórki mają kilka cech wspólnych, jedną z nich jest potrzeba tlenu i składników odżywczych do ich istnienia. Dodatkowo komórki potrzebują czystej i niezaczopowanej drogi usuwania produktów przemiany materii – toksyn. Test Obciążeń Organizmu jest w stanie wykryć zbyt dużą ilość toksyn.

Nadwaga jakie są jej przyczyny

Przyczyną nadwagi może być problem z funkcjami wydzielania wewnętrznego – funkcjami, które wytwarzają enzymy i hormony odpowiedzialne za regulowanie masy naszego ciała. Jest to spowodowane głównie niedoborem składników odżywczych oraz problemami z naturalną detoksykacją organizmu. Próby zrzucenia nadwagi ciężkimi ćwiczeniami oraz głodzeniem się zazwyczaj nie przynoszą skutków z prostego powodu – problemem są zaburzenia funkcji narządów wydzielania wewnętrznego i na samym początku walki z nadwaga należy się tym zająć. Walczyć z przyczyną a nie samymi skutkami.
Nadwaga spowodowana zazwyczaj jest poprzez pewną formę zakłócenia procesów wchłaniania, którą mogą powodować stany zapalne. Może być to infekcja wirusowa, bakteryjna, atak grzybów czy pasożytów, jednak bardzo często jest to nietolerancja pokarmowa, czyli alergiczna reakcja organizmu na jakiś rodzaj produktów spożywczych. Test Obciążeń Organizmu jest w stanie wykryć przyczyny wszystkich tych stanów. Jeżeli nie jesteśmy w stanie w pełni strawić pożywienia wywołują one wtedy stany zapalne jelit, zaburzają wewnętrzną równowagę kwasową w układzie pokarmowym, zmieniają tym samym florę bakteryjną i prowadzą do rozrostu grzybów Candida. Wszystko to powoduje przerwanie w wielu miejscach błonę śluzową jelit, co fachowo nazywamy syndromem przeciekającego jelita.

Jak nadwaga wpływa na pożywienie?

nadwagaSyndrom przeciekającego jelita całkowicie zmienia nasze zdolności wchłaniania składników odżywczych. Niestrawiony pokarm zostaje tak czy inaczej wydalony naturalnie przez organizm, co prowadzi do niedożywienie na poziomie komórkowym. Dodatkowo zwiększona przepuszczalność jelitowa składników niekompletnie rozłożonych przez enzymy sprawia, iż trafiają one do krwioobiegu i wywołują tym sposobem reakcje alergiczne. W ten sposób dochodzi do większości reakcji autoimmunologicznych organizmu. Dlatego tak wiele osób z nadwagą cierpi na cukrzycę, choroby stawów czy grzybicę. Układ odpornościowy zajmuje się “nie tym, czym powinien”.

Jak powstaje nadwaga

Nadwaga jest najzwyczajniej w świecie błędnym kołem naszego organizmu. Na skutek niedożywienia komórkowego do naszego mózgu wysyłane są sygnały o niedoborach czy też braku składników odżywczych, przez co stajemy się głodni i wciąż odczuwamy ssanie żołądka. Jednak organizm zaburzony w sposób wcześniej opisany nie wchłania poprawnie składników odżywczych, a my jemy coraz więcej, bo wciąż czujemy głód. Do tego osoby o takim głodzie zazwyczaj sięgają po pokarmy bogate w tłuszcze i węglowodany, gdyż na krótką metę zaspokajają one głód. Jednak głód powraca, sięgamy po kolejne produkty i wpadamy w “kwadraturę koła”. W ten sposób powstaje nadmiar energii i kalorii, których nie spalamy naszą codzienną aktywnością. Taka nadwyżka odkłada się w kilogramach, a więc w tkankach tłuszczowych co wpływa na masę naszego ciała.

Nadwaga a Test Obciążeń Organizmu

Sam Test Obciążeń Organizmu cię nie odchudzi, to oczywiste. Jednak Test Obciążeń Organizmu jest w stanie wykryć przyczyny twojej nadwagi jaką mogą być toksyny w twoim organizmie czy alergie na pożywienie, o których istnieniu nawet nie zdajesz sobie sprawy. Znając przyczyny nadwagi jesteś w stanie skuteczniej z nią walczyć. Wystarczy, ze zastosujesz się do wskazówek specjalisty i oczyścisz swój organizm, a zaraz zaczniesz zauważać spadek wagi. Większość naszych chorób i dolegliwości powodowanych jest właśnie przez różnego rodzaju obciążenia organizmu. Wykonując jeden Test Obciążeń Organizmu dowiesz się jakie są przyczyny dolegliwości i otrzymasz odpowiednie narzędzia do walki z nimi.
Oddajemy do Twojej dyspozycji nowoczesne Centrum Diagnostyki Organizmu REVITUM.
Naszą misją jest ”Trwała Witalność i Zdrowie”.
W REVITUM Test Obciążeń wykonują doświadczeni specjaliści biomedycyny. Po dokładnej analizie specjaliści określają Najważniejsze Problemy organizmu, wskazania dla Indywidualnej Kuracji oraz dobierają Indywidualną Kurację.
P.S. Wykryj i Usuń Przyczyny Twoich Dolegliwości i Chorób.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *