Niedowaga – nieoczekiwany problem zdrowotny

W czasach, w których odchudzanie się jest zjawiskiem modnym, powszechnym, lecz nie zawsze uzasadnionym i rozsądnym, łatwo zapomnieć jak wielkim problemem zdrowotnym jest niedowaga. Łatwo nie zauważyć, jak niebezpieczne procesy związane z tym właśnie zjawiskiem zachodzą w naszym organizmie.

niedowagaW porównaniu z nadwagą, niedowaga jest choroba mało znaną i nieodkrytą. Nowoczesny świat zaś lansuje jako najzdrowszy wizerunek osoby bardzo szczupłej. Granica między taką sylwetką a tą charakterystyczną już dla chorobliwej niedowagi jest zaś nierzadko bardzo cienka i trudna do określenia. To dlatego to schorzenie tak trudno jest często zdiagnozować, czy choćby zauważyć jego zagrożenie.

Niedowaga – skąd się bierze?
Przyczyną niedowagi może być wiele schorzeń, często bardzo poważnych. Długotrwałe stany chorobowe lub choroby niewykryte, schorzenia nowotworowe, AIDS, anoreksja i bulimia, problemy z trawieniem, choroby pasożytnicze to tylko niektóre z patologicznych stanów, jakich ponurym świadectwem może być niedowaga.
Zaczyna się zwykle niewinnie – od kilku straconych kilogramów. Cieszymy się z tego, często będąc nie do końca zadowoleni ze swojego wyglądu. Ale masa ciała spada szybko i wkrótce okazuje się, że nie mamy nad tym procesem żadnej kontroli. Nasz organizm słabnie, coraz ciężej nam jest wykonywać nawet zwykłe, codzienne czynności. Potwierdza to historia pani Wiktorii z Krakowa:

Mój problem z niedowagą rozpoczął się, jak sądzę, kilka miesięcy zanim zdałam sobie z niego sprawę. Chudłam stopniowo i zauważałam to, ale nie przeszkadzało mi to, wręcz przeciwnie – chciałam wyglądać ładnie, atrakcyjnie a wcześniej mój wygląd nie do końca mi odpowiadał. Niestety, to co się działo z moim ciałem nie pomogło mi wręcz przeciwnie, z czasem chudnięciu zaczęły towarzyszyć inne, bardzo nieprzyjemne objawy, jak np. coraz większe osłabienie zawroty głowy. Poza tym przepracowałam się tamtym okresie, martwiłam się o pracę, co tylko pogarszało sprawę. Wtedy trafiłam w internecie na informację o Teście Obciążeń. Jestem tradycjonalistką, z początku trudno mi było uwierzyć w jego skuteczność, ale byłam zdesperowana – spróbowałam. Okazało się, że to było najlepsze, co mogłam zrobić! Dzięki testowi wyszło na jaw, że w moim organizmie od dawna były obecne pasożyty. I to on też pozwolił mi skutecznie z nimi walczyć i ostatecznie je pokonać.

Komentuje Weronika Łapińska, specjalistka Revitum:
Niedowaga to trudny do zdiagnozowania problem zdrowotny, będący dowodem na możliwość istnienia w naszym organizmie wielu groźnych stanów chorobowych. Dlatego tak ważne jest, by w odpowiednim czasie zastosować Test Obciążeń Organizmu, który pozwoli na zdiagnozowanie kondycji organizmu odpowiednio szybko, zanim choroba przejmie nad nim całkowitą kontrolę.

Test Obciążeń to narzędzie nowoczesne i skuteczne a zarazem całkowicie nieinwazyjne. Jego przeprowadzenie nic nie boli, pomaga zaś choremu w możliwie jak najszybszym ocenieniu powagi stanu chorobowego jego organizmu.Test jest całkowicie nieinwazyjny oraz bezbolesny. Jego wykonanie nie zajmuje wiele czasu – wystarczy 45 min., by poznać wynik. Po jego omówieniu ze specjalistą możliwe jest dobranie indywidualnej kuracji, która wzmocni działanie układu odpornościowego oraz umożliwi pozbycie się problemów zdrowotnych.


Warning: printf() [function.printf]: Too few arguments in /home/users/testorganizmuwp/public_html/wp-content/themes/twentyeleven/content-single.php on line 50

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>