Jak przyspieszyć metabolizm

Jak przyspieszyć metabolizm

Szczupła sylwetka, brak boczków, czy po prostu brak tkanki tłuszczowej to cel wielu z Was, zwłaszcza przed zbliżającym się letnim sezonem. Diety, ćwiczenia, różne suplementy wykorzystywane w tym celu mają za zadanie przyspieszyć metabolizm. Dowiedz się jak to działa i jak przyspieszyć go w sposób inny niż wszystkie.

 
Metabolizmjak przyspieszyć metabolizm to inaczej wszelkie reakcje zachodzące w ciele człowieka mające na cele przemieniać energię. Dzięki tym procesom komórki mogą rosnąć, rozmnażać się i reagować zgodnie ze swoją specyfiką. Reakcje te zorganizowane są w swoiste szlaki metaboliczne. Substancje, które rozkładają sybstraty na produkt, którym jest energia w większości przypadków są enzymami. Szlaki metaboliczne dzielimy na dwa rodzaje, takie które wytwarzają energię podczas przemiany chemicznej oraz takie, do których trzeba doprowadzić energię, by przemiana zaistniała. W taki sposób działają rekcje tworzące glukozy, lipidy i białka i nazywamy je reakcjami anabolitycznymi.

Czas na praktykę

Mówiąc prostszym językiem, zwiększając metabolizm organizmu dostarczamy więcej energii do rozłożenia przyjmowanych pokarmów – jedząc tracimy tkankę tłuszczową, która jest zmagazynowaną energią. Wszelkie ćwiczenia, siłownie i zajęcia fitness mają pośrednio właśnie takie działanie – zwiększenia pracy metabolizmu. Budując tkankę mięśniową, nawet tą najmniejszą tworzymy więcej komórek, które potrzebują więcej energi i substancji odżywczych. Substancji, które pobierane są z rozpadu spożywanych pokarmów. Tworzymy pewien zamknięty krąg:

  • jedząc zmuszasz organizm do rozbicia pokarmu marnując energię (tłuszcz)
  • dzięki substancjom odżywczym komórki mogą się rozmnażać
  • większa ilość komórek potrzebuje więcej substancji odżywczych, więc jesz

Co gdy metabolizm jest zablokowany

Może się zdarzyć, że metabolizm nie działa tak jak trzeba. Spożywane pokarmy resztkami osadzają się w organizmie, nie dostarczając potrzebnych witamin i minerałów. Wspomniane witaminy i minerały mogą znikać nie wpływając na Ciebie. Dzieje się tak, gdy męczą Cię przyczyny różnych dolegliwości. Grzybica, pasożyty czy gluten będzie upośledzać metabolizm, jego pracę, ale też negatywnie będą wpływać na poszczególne narządy i samopoczucie. Pozbywają się tych obciążeń, odblokowujesz swój naturalny metabolizm, który zacznie działać od razu spalając zmagazynowaną energię. Zdrowe ciało, ze sprawnym matabolizmem jest w stanie samodzielnie pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej.

Czym jest Test Obciążeń?

Test Obciążeń Organizmu jest metodą diagnostyczną wynalezioną przez niemieckiego lekarza doktora Volla, w wyniku wieloletnich badań. Metoda ta bazuje na elektroakupunkturze łącząc najlepsze cechy medycyny wschodu i zachodu. Jest to obecnie jedna z popularniejszych metod diagnostyczych na zachodzie, zrzeszająca ponad 30000 specjalistów z całego świata. Swoją popularność zawdzięcza trzem bardzo ważnym cechom:

  • kompleksowości – test obciążeń jest w stanie wykryć przyczyny wszystkich dolegliwości, nawet jeśli nie ma jeszcze wyraźnych objawów
  • szybkości – test, wyniki oraz ich analizę otrzymasz w czasie jednej i tej samej wizyty, bez zbędnego marnowanie czasu i stania w kolejkach
  • nie inwazyjności – nie musisz obawiać się bólu, ani żadnego nieprzyjemnego uczucia, bowiem test obciążeń jest całkowicie bezbolesny

Gdzie udać się na Test Obciążeń? Test Obciążeń Organizmu możesz wykonać we wszystkich gabinetach Revitum. Gabinety te znajdziesz we wszystkich większych miastach na terenie całego kraju. Testy przeprowadzane są przez wysokiej klasy specjalistów. Co więcej każdy z nich z chęcią podzieli się swoim doświadczeniem i odpowie na każde pytanie dotyczące Twojego stanu zdrowia. Zapisz się na Test Obciążeń już teraz i dołącz do grona tysięcy zadowolonych Polaków. Przechodząc zaproponowaną, indywidualnie dobraną naturalną kuracją możesz odczuć odmłodzenie, wzrost atrakcyjności czy cofnięcie wieku biologicznego. Wszystko to bez jakiejkolwiek diety, ćwiczeń czy wysiłku fizycznego. Znajdź obciążenia w swoim organizmie, pozbądź się ich i ciesz się życiem pełnym zdrowia!
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *