Niedowaga – nieoczekiwany problem zdrowotny

W czasach, w których odchudzanie się jest zjawiskiem modnym, powszechnym, lecz nie zawsze uzasadnionym i rozsądnym, łatwo zapomnieć jak wielkim problemem zdrowotnym jest niedowaga. Łatwo nie zauważyć, jak niebezpieczne procesy związane z tym właśnie zjawiskiem zachodzą w naszym organizmie.
niedowagaW porównaniu z nadwagą, niedowaga jest choroba mało znaną i nieodkrytą. Nowoczesny świat zaś lansuje jako najzdrowszy wizerunek osoby bardzo szczupłej. Granica między taką sylwetką a tą charakterystyczną już dla chorobliwej niedowagi jest zaś nierzadko bardzo cienka i trudna do określenia. To dlatego to schorzenie tak trudno jest często zdiagnozować, czy choćby zauważyć jego zagrożenie.
Niedowaga – skąd się bierze?
Przyczyną niedowagi może być wiele schorzeń, często bardzo poważnych. Długotrwałe stany chorobowe lub choroby niewykryte, schorzenia nowotworowe, AIDS, anoreksja i bulimia, problemy z trawieniem, choroby pasożytnicze to tylko niektóre z patologicznych stanów, jakich ponurym świadectwem może być niedowaga.
Zaczyna się zwykle niewinnie – od kilku straconych kilogramów. Cieszymy się z tego, często będąc nie do końca zadowoleni ze swojego wyglądu. Ale masa ciała spada szybko i wkrótce okazuje się, że nie mamy nad tym procesem żadnej kontroli. Nasz organizm słabnie, coraz ciężej nam jest wykonywać nawet zwykłe, codzienne czynności. Potwierdza to historia pani Wiktorii z Krakowa:

Mój problem z niedowagą rozpoczął się, jak sądzę, kilka miesięcy zanim zdałam sobie z niego sprawę. Chudłam stopniowo i zauważałam to, ale nie przeszkadzało mi to, wręcz przeciwnie – chciałam wyglądać ładnie, atrakcyjnie a wcześniej mój wygląd nie do końca mi odpowiadał. Niestety, to co się działo z moim ciałem nie pomogło mi wręcz przeciwnie, z czasem chudnięciu zaczęły towarzyszyć inne, bardzo nieprzyjemne objawy, jak np. coraz większe osłabienie zawroty głowy. Poza tym przepracowałam się tamtym okresie, martwiłam się o pracę, co tylko pogarszało sprawę. Wtedy trafiłam w internecie na informację o Teście Obciążeń. Jestem tradycjonalistką, z początku trudno mi było uwierzyć w jego skuteczność, ale byłam zdesperowana – spróbowałam. Okazało się, że to było najlepsze, co mogłam zrobić! Dzięki testowi wyszło na jaw, że w moim organizmie od dawna były obecne pasożyty. I to on też pozwolił mi skutecznie z nimi walczyć i ostatecznie je pokonać.

Komentuje Weronika Łapińska, specjalistka Revitum:
Niedowaga to trudny do zdiagnozowania problem zdrowotny, będący dowodem na możliwość istnienia w naszym organizmie wielu groźnych stanów chorobowych. Dlatego tak ważne jest, by w odpowiednim czasie zastosować Test Obciążeń Organizmu, który pozwoli na zdiagnozowanie kondycji organizmu odpowiednio szybko, zanim choroba przejmie nad nim całkowitą kontrolę.

Test Obciążeń to narzędzie nowoczesne i skuteczne a zarazem całkowicie nieinwazyjne. Jego przeprowadzenie nic nie boli, pomaga zaś choremu w możliwie jak najszybszym ocenieniu powagi stanu chorobowego jego organizmu.Test jest całkowicie nieinwazyjny oraz bezbolesny. Jego wykonanie nie zajmuje wiele czasu – wystarczy 45 min., by poznać wynik. Po jego omówieniu ze specjalistą możliwe jest dobranie indywidualnej kuracji, która wzmocni działanie układu odpornościowego oraz umożliwi pozbycie się problemów zdrowotnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *