O co tak naprawdę chodzi z regularnym odżywianiem?

Catering dietetyczny to temat, który coraz częściej pojawia się w dyskusjach. Jak to się dzieje, że catering dietetyczny w Warszawie i catering dietetyczny w Krakowie cieszą się takim zainteresowaniem?

Kiedy wreszcie zbierzemy się w sobie i postanawiamy przejść na dietę, okazuje się, że wcale to nie jest takie proste. Zaczynamy interesować się dietami i nierzadko metodą losową wybieramy dla siebie jedną z wielu. Dużo wysiłku kosztuje nas wytrwanie w ścisłej diecie monoskładnikowej (typu kapuścianej lub bananowej, etc.). Chapeau bas dla osoby, która wytrzyma z taką dietą dwa miesiące. Takie diety są niezwykle drastyczne dla organizmu. Powodują nie tyle radykalną utratę wagi, ile zaburzają pracę całego organizmu, powodując niedobory ważnych składników odżywczych. Na dodatek organizm nie zapamiętuje dobrych manier żywienia i spowalniana jest przemiana materii, co po powrocie do innego trybu odżywiania, powoduje efekt jo-jo.

Ponadto do źle dobranej diety dochodzi jeszcze brak regularności, bo zazwyczaj zawsze jesteśmy spóźnieni i na jedzenie nie mamy czasu, jemy  oczywiście za mało, co powoduje różnego rodzaju osłabienia i brak koncentracji, a do tego nasza dieta jest tak mało urozmaicona, że na myśl o jedzeniu robi nam się niedobrze.

Pośpiech powoduje, że pomijamy śniadania, w ciągu dnia łykamy coś na szybko, a dopiero wieczorem organizujemy sobie siestę. I tak właśnie zaczynają się nasze problemy z wagą.

Nie bardzo przyswajamy myśl, że do schudnięcia potrzebne jest nam jedzenie.

Zdaniem dietetyków zasady skutecznej diety są bardzo proste. Przede wszystkim powinniśmy zacząć jeść regularnie o stałych porach, przynajmniej co 3 godziny. Posiłki powinny być przygotowywane z produktów jak najmniej przetworzonych, a co najważniejsze dieta powinna być jak najbardziej urozmaicona, tzn. potrawy powinny zawierać w sobie rozmaite składniki odżywcze, czyli wszystko to czego nasz organizm potrzebuje w ciągu całego dnia. Odpowiedni poziom glukozy we krwi zapewnimy jedynie dzięki regularności. Jest to istotne, ponieważ skoki insuliny wiążą się z trudnym do opanowania uczuciem głodu. Nie mówiąc już o zagrożeniach zdrowia.

Dietetycy, którzy potrafią wyliczyć za nas kalorie, zapewnić nam posiłki o regularnych porach, a do tego tak urozmaicić menu, że dieta staje się przyjemnością to jest sukces skutecznej diety. Wyrzeczenia można przerzucić do innej dziedziny życia. I w ten sposób powstała definicja cateringu dietetycznego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *