Zdrowa dieta – poznaj jej najważniejsze zasady

Chcesz schudnąć, jednak nie widzisz rezultatów? A może masz wątpliwości, czy posiłki, które spożywasz, mają pozytywny wpływ na Twoje zdrowie? Przeczytaj tekst i dowiedz się, jak powinna wyglądać zdrowa dieta.
zdrowa dietaChyba nigdy tak jak teraz zdrowa dieta nie powinna być przedmiotem codziennej troski. Rosnące zanieczyszczenie środowiska, powszechne fast foody, jedzenie pełne sztuczych barwników i konserwantów sprawiają, że nasz organizm coraz słabiej radzi sobie z usuwaniem toksyn i ochroną przed szkodliwymi drobnoustrojami. Badania pokazują, że nieprawidłowa dieta może nawet o 50 proc. podnieść ryzyko zachorowania na nowotwory złośliwe. Co w takim razie jeść, by cieszyć się zdrowiem i uchronić się przed nadwagą?
Z tych składników powinna się składać zdrowa dieta?
Przygotowując codzienne posiłku, warto pamiętać, by zawierały one poniższe składniki:

  • warzywa i owoce – są niezbędnym elementem każdego posiłku; powinny również stanowić posiłek sam w sobie. Zastąpienie owocami i warzywami niezdrowych przekąsek między posiłkami ograniczy spożycie kalorii, a jednocześnie stanie się źródłem niezbędnych dla organizmu witamin i minerałów.
  • woda mineralna i soki – dla naszego zdrowia niezbędne jest nawadnianie, dlatego zaleca się spożywanie przynajmniej półtora litra wody dziennie. Warto jednak pamiętać, że soki, które są reklamowane jako zdrowe, mogą zawierać duże ilości cukru. Dlatego istotne jest wyszukiwanie produktów, które mają obniżoną jego zawartość.
  • zboża – szczególnie produkty zawierające duże ilości naturalnych substancji odżywczych, np. ciemne pieczywo, kasze, musli. Produkty zbożowe są źródłem błonnika oraz witamin grupy B, dzięki czemu wspomaga prawidłową perystaltykę jelit.

Zdrowa dieta = regularne posiłki
Specjaliści nie mają wątpliwości – regularność spożywanych posiłków jest niezbędna, by zachować zdrowie i smukłą sylwetkę na lata. Brak stałych godzin spożywania posiłków powoduje z jednej strony poczucie ciągłego głodu (co zwłaszcza w momencie wdrożenia diety może powodować szybki kryzys motywacji oraz w konsekwencji jej porzucenie), a z drugiej powstanie tendencji do objadania się(np. wieczorem, po całym dniu pracy).
Pani Bożena z Wrocławia: Zdrowia dieta była moim marzeniem

Od wielu już lat walczę z nadwagą, niestety, zupełnie bez sukcesów. Zawsze byłam pulchna, jednak po urodzeniu dzieci moja sylwetka zupełnie straciła zdrowy wygląd. Próbowałam już “diet cud”, ziółek, bywałam u znachorów. To również niczego nie zmieniło, miałam tylko problemy żołądkowe. Nie miałam już więcej pomysłów, co można zrobić, żeby sobie pomóc i wyglądać lepiej. Wciąż marzyłam o tym, by powstała jakaś specjalna zdrowa dieta dla mnie. Byłam załamana, znosiłam złośliwe uwagi moich koleżanek, a mąż dawał mi do zrozumienia, że powinnam coś zrobić ze swoim wyglądem. Przyjaciółka widziała, że nie jestem w najlepszej formie, dlatego podpowiedziała mi, że jest test, który określa przyczyny problemów zdrowotnych. Byłam bardzo zdesperowana, więc uznałam, że nie ma co zwlekać, może to pomoże. W Revitum dowiedziałam się, dlaczego miałam takie problemy ze zdrową dietą. Dostałam specjalną kurację oczyszczającą mój organizm i od początku jej stosowania czułam pozytywne rezultaty. Waga zaczęła spadać, ja zyskałam motywację do zdrowej diety.Dzisiaj cieszę się swoim zdrowiem, mam wiele energii i dzięki temu mogę poświęcać swój czas pasjom oraz opiece nad wnukami. Polecam ten test, naprawdę działa!

Jeśli zdrowa dieta nie działa

Zdrowa dieta to podstawa dbania o swój wygląd. W połączeniu z aktywnością fizyczną i właściwie dobraną suplementacją pomoże w osiągnięciu celu, którym jest smukła sylwetka. Jednak zdarza się, że mimo podejmowanych wysiłków proces chudnięcia wydłuża się w czasie i nie daje odpowiednich rezultatów. W tym wypadku warto zastanowić się, w czym tkwi problem. W celu określenia źródła niemożności utrzymania prawidłowej wagi warto wykonać Test Obciążeń Organizmu– mówi Weronika Łapińska, Specjalista Revitum.

Test Obciążeń to najnowsze osiągnięcie diagnostyczne stosowane powszechnie w krajach Europy Zachodniej. Jego nowatorska formuła umożliwia poznanie stanu narządów wewnętrznych (w tym układu odpornościowego), jak również pozwala na poznanie stopnia ich obciążenia szkodliwymi substancjami, takimi jak grzyby, pasożyty czy toksyny, które mogą mieć bardzo negatywny wpływ na proces odchudzania. Wykonanie Testu jest w pełni nieinwazyjne i bezbolesne; całość diagnostyki nie trwa również dłużej niż 45 min. Po zakończeniu Testu i omówieniu wyników możliwe jest dobranie indywidualnej kuracji, która pozwoli trwale pozbyć się problemów z nadwagą czy otyłością. Nie martw się więcej swoją wagą, zapisz się na Test i zyskaj nowy wygląd!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *