Czy warto korzystać z konsultacji dietetycznych?

Zawsze jest odpowiednia pora by zadbać o swoje własne zdrowie, bez względu na to co mówią inni. Choć walka o wymarzoną sylwetkę jest drogą długą i mozolną to nie należy tracić optymizmu. Jak wiadomo, pokonywać trudności zawsze łatwiej gdy mamy wsparcie fachowców. Dlatego konsultacja dietetyczna to dobry pomysł – zwłaszcza gdy chcemy zmian ale nie wiemy od czego by je zacząć.

Na czym polega konsultacja dietetyczna?

Konsultacja dietetyczna rozpoczyna się od długiego i szczegółowego wywiadu dotyczącego diety, stylu życia, nawyków i rozkładu dnia. Często konieczne jest wypełnienie ankiety dotyczącej lubianych/nie lubianych produktów spożywczych.
Celem takiego wywiadu będzie sporządzenie odpowiedniej dla nas diety, jednak nie spodziewajmy się, że otrzymamy ją od ręki. Sporządzenie odpowiednio dobranej listy produktów i dań może zająć specjaliście nawet kilka dni.

Na  koniec takiej konsultacji dostaniesz wyniki analizy składu ciała, przygotowaną analizę dotychczasowego sposobu żywienia się, raport z analizy dietetycznej oraz przygotowane zalecenia żywieniowe.

Nadwaga a konsultacja dietetyczna

Mylne jest stwierdzenie, że na konsultację dietetyczną może przyjść tylko osoba, która zmaga się z nadwagą czy otyłością. Wiele chorób wymaga zmiany diety. Mowa tu między innymi o cukrzycy, nadciśnieniu tętniczym, wysokim cholesterolu, niedoczynności i nadczynności tarczycy. Zmiana diety będzie też bardzo ważnym czynnikiem przy pozbywaniu się z organizmu pasożytów oraz grzybów. Może być bardzo pomocna dla osób wyczerpanych długotrwałymi chorobami, które chciałyby wzmocnić się i przywrócić równowagę w swoim ciele. Dietę powinny też zmienić osoby zaczynające ćwiczenia fizyczne gdyż zmienia się wtedy zapotrzebowanie organizmu na różne składniki pokarmowe.

Na czym polega odchudzanie?

Skuteczne odchudzanie powinno składać się z 3 etapów:

  • Oczyszczanie organizmu

  • Odchudzanie

  • Odżywianie komórkowe

Pierwszy krok powinien dotyczyć procesu detoksykacji i przygotowania organizmu do odpowiedniego etapu diety.

Drugi krok z kolei skupia się na redukcji wagi za pomocą ustalenia właściwej, indywidualnie dopasowanej diety oraz precyzyjnie dobranej suplementacji.

Ostatnim krokiem będzie działanie w celu utrzymania wypracowanych efektów a także uzupełnienie tych niedoborów, które mogą się stać przyczyną powstania efektu jo-jo.

Zmiany w diecie mają duże konsekwencje zdrowotne. Stosowanie złej diety lub dobranej nie odpowiednio dla potrzeb konkretnej osoby może wręcz przyczynić się do problemów zdrowotnych. Dlatego tak ważnym jest odpowiednie dopasowanie diety do potrzeb indywidualnych. Nie ma jednej, idealnej diety dobrej dla wszystkich. Co dla jednych jest lekarstwem dla drugich jest trucizną.  Właśnie dlatego warto skorzystać z usług specjalisty – dietetyka, który ma rozległą wiedzę i doświadczenie w tym temacie. W Revitum zatrudniamy wyłącznie najlepszych dietetyków z wieloletnim doświadczeniem. Dysponujemy też nowoczesnym sprzętem pomagającym w diagnozie potrzeb organizmu. Niezależnie od tego czy twoim celem jest zmniejszenie wagi czy wzmocnienie się do walki z chorobą zapraszamy na nasze konsultacje dietetyczne.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *